Kimlere uygulanır?

Estetik standartlarından büyük olan memeler kadınlarda kozmetik, psikolojik ve fiziksel sorunlara yol açmaktadır. Büyük ve sarkık memeler boyun, omuz ve sırt ağrısına, meme altında kızarıklık ve kaşıntıya, memelerde ağrıya neden olabilir.

Ameliyat öncesi hazırlık ve izler nasıldır?

Her meme ameliyatı öncesi mutlaka yaşa uygun olan meme görüntülemesi yapılır. Göğüslerin boyutları, deri ve meme bezlerinin özellikleri ve yaşa bağlı olarak kullanılacak tekniğe karar verilir. Genel olarak en az iz kalacak teknikle ameliyatı gerçekleştirmek önceliğimizdir. İzler meme başı çevresinde, meme başından meme oluğuna dik inen ve meme oluğuna oturan  ters T şeklinde ya da meme başı çevresinde ve meme başından oluğa uzanan raket (lolipop)  şeklinde olabilir.

Ameliyat süreci nasıldır?

Ameliyathane koşullarında genel anestezi altında 2-4 saat süren bir cerrahi işlemdir. Ameliyat bitiminde özel sütyenler giydirilir. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınması gerekir.  İlk birkaç gün dren denilen ve ameliyat bölgesindeki kan ve serum sızıntılarını toplayacak vakumlu torbalar kullanılır. Kol hareketleri ilk günlerde sınırlandırılır. Dikiş hatlarını örten ince bantlar kullanılır. 48 saat sonra banyo yapmanıza izin verilir.

İzler kalıcı mıdır?

Yara izleri başlangıçta pembe-kırmızı renkte iken; hastada patolojik yara iyileşmesi söz konusu değilse aylar içinde giderek solar, beyazlaşır ve daha belirsiz hale gelir.