Günümüzde güzellik algısının değişmesiyle birlikte popo estetiği önem kazanmıştır. Poponun bedene oranla daha büyük olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde çıkık ve dikkat çekici olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olması arzu edilen görüntüdür. Popo şekillendirmede kişinin ihtiyacına göre değişik teknikler kullanılmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Estetiği

Brazilian Butt Lift olarak da bilinen bu teknikte, liposuction ile karın, basen, bel ve sırt bölgesinden alınan yağ hücreleri çeşitili işlemlerden geçirilerek farklı derinlikteki katmanlara enjekte edilir. Burada beslenme ve hayat olanağı bulan yağ hücreleri, popo bölgesindeki yağ sayısını çoğaltarak hacmi artırır. Bireyin kendi dokusunun kullanılması sebebiyle uzun süreli ve güvenilir olan bu yöntem, cerrahi kesinin kullanılmaması açısından da avantajlıdır.

Silikon İmplantlarla Popo Estetiği

Popo büyütme ameliyatlarında sıklıkla tercih edilen silikon implantlar diğer tekniklere göre daha kalıcıdır.  Şekil olarak değişiklikler gösteren implantlar, büyük kalça kasının içerisinde oluşturulan bir cebe yerleştirilerek silikonun dokunulduğunda hissedilmemesini sağlar. Ayrıca bu sayede silikonun kalça bölgesinde derin yapılara baskı yapmasının da önüne geçilerek bu sebeple oluşacak ağrıyı engeller.