Son dönemde oldukça popülerleşen ve Hollywood yanağıR olarak da ün kazanan bişektomi, daha zayıf, keskin ve üçgen yüz hatlarına sahip olmak için tercih edilen bir cerrahidir. Yanak bölgesinde yerleşik konumda bulunan yağ dokusunun ağız içinden yapılan kesi sayesinde çıkartılmasıyla gerçekleşen işlemle yuvarlak ve geniş yanaklar inceltilerek, çökük ve daha keskin hatlar sağlanır. Bu ameliyattaki amaç altına orana sahip bir yüz hattı elde etmektir.

Ameliyathane koşullarında lokal anestezi altında yanağın iç bölümünden yaklaşık 1 cm. olarak açılan kesi içerisinden ulaşılan yağ dokusunun çıkarılmasıyla gerçekleşen operasyondur.  Bişektomi ameliyatı sonrasında hastanede yatış gerekmemekte ve kişi aynı gün taburcu olabilmektedir. Ağız içi enfeksiyonu oluşmaması ve iyileşme sürecinin hızlı olması için ağız bakımı ve hijyenine dikkat edilmesi, çiğnenmesi gereken sert gıdalar yerine sıvı veya yumuşak besinlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Kesiler ortalama bir hafta sonra iyileşse de yüz ile yanak bölgesindeki ödem ve şişliklerin geçmesi 2-3 hafta zaman alır.  Kalıcı olan bişektomi ameliyatı, kilo alınsa da etkisini kaybetmez.