Gaziantep’te Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve plastik cerrahi, tüm dünyada ve ülkemizde popülaritesini artırdığı gibi, Gaziantep’te de sıklıkla başvurulan alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki Gaziantep’te estetik ve plastik cerrahi hangi alanlarda hizmet veriyor? 

Estetik cerrahi alanında Meme Estetiği, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Meme Ucu Estetiği, Tüberöz Meme Ameliyatı, Jinekomasti (Erkeklerde Meme Estetiği), Kanser Sonrası Meme Onarımı,  Yüz Estetiği, Yüz Germe, Göz Çevresi Estetiği, Yüze Yağ Enjeksiyonu, Yüz İmplantı, Kaş Kaldırma, Alın-Şakak Germe, Çene Estetiği, Yanak Estetiği (Bişektomi), Dudak Estetiği, Boyun Germe, Gıdı Estetiği, Burun Estetiği, Fonksiyonel Burun Ameliyatı, Revizyon Burun Ameliyatı, Burun Ucu Estetiği,  Kulak Estetiği, Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti), Kulak Memesi Küçültme,  Vücut Estetiği, Karın Germe, Sırt Germe, Liposuction, Kol Germe, Uyluk Germe, Popo Estetiği, Bacak ve Ayak Bileği Estetiği, Annelik Estetiği (Mommy Makeover), Post Bariatrik Cerrahi, Genital Bölge Estetiği,  Plastik Cerrahi, Dudak Damak Yarığı Onarımı, Cilt Kanseri Tedavisi, Yüz Kemiği Kırıkları Tedavisi, İz Tedavisi, Doğumsal El Anomalileri hizmetleri verilirken, medikal estetik alanında ise Botoks, Dolgu, Prp Tedavisi, Mezoterapi, Gençlik Aşısı, Fibroblast Tedavisi, Kök Hücre Tedavisi, İp Askı Uygulamaları, Dermapen işlemleri yapılmaktadır.

Gaziantep estetik alanında uzun yıllardır başarıyla hizmet veren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nesrin Gümüş Öztürkmen, Gaziantep plastik cerrah uzmanları arasında öne çıkıyor. 

Neden Estetik Cerrahiye Başvuruluyor?

Neden Estetik Cerrahiye Başvuruluyor?

Temelinde beğenilmek ve aynalarla barışık şekilde yaşayarak mutlu hissetmek olan güzellik olgusu, ideal güzellik algısı kalıplarının yaygınlaşmasına paralel olarak yükseliş gösteriyor.

Sağlık nedenleriyle gerçekleştirilen estetik operasyonlar bir kenara bırakılırsa, kendisini beğenmeyen beğenilmediğini düşünen veya daha çok beğenilmek isteyen bireyler, çekici bir yüze ve hatlara sahip olmak için estetik müdahalelere başvuruyor. Bazı araştırmaların da desteklemiş olduğu, çekici insanların toplumda daha kolay statü sahibi olabilip, daha fazla para ve mevki kazandığı algısı da estetik operasyonlar için tetikleyici olabiliyor.

Estetik ameliyatlar sayesinde bireyin yaşamını olumsuz etkileyen ve sosyal yönden de kendini eksik hissetmesine neden olan sorunlar da ortadan kaldırılmış oluyor. İç dünyamızı yakından ilgilendiren dış güzelliğimiz; ruh halinin bozulması, özgüven kaybı, çekinme, sosyal hayata girememe gibi çıktılarla depresyon ve toplumdan kendini dışlamaya kadar verebilen süreçlere neden olabiliyor.

Estetik Cerrah Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik operasyonun başarısının doğrudan bağlı olduğu faktörler vardır. Bu faktörlerden en önemlisi doktor tecrübesidir. Estetik operasyon olmaya karar veren kişiler Gaziantep plastik cerrah seçimini yaparken bazı kriterlere dikkat etmelidir. Bundan sonra ise ilk olarak hekimin hangi alanda uzman olduğunu, cerrahın ameliyatları hangi hastanede uyguladığını da öğrenmeniz gerekmektedir.

Estetik ameliyatlar kişilerin psikolojik durumunu etkileyen çok önemli operasyonlardır. Özellikle başarısız sonuçları olan ameliyatlar hem maddi hem de manevi açıdan büyük bir kayıp yaşanmasına neden olur. Bu nedenle işlem öncesi ve işlem sonrasında hasta ve doktor arasında çok iyi bir iletişim kurulmalıdır. Gaziantep plastik cerrah uzmanları arasında tecrübesi ile öne çıkan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nesrin Gümüş Öztürkmen, kurduğu doğru iletişim ve iyi bir dinleyici olması sayesinde hastasını operasyon öncesi ve sonrası doğru yönlendirerek en doğal sonuca ulaşılmasını sağlamaktadır. Sizler de operasyon sonucundan memnun kalarak maddi ve manevi kayıplar yaşamamanız için Gaziantep plastik cerrah seçimini doğru yapmanız gerektiğini unutmayın. Böylelikle hayal ettiğiniz görünüme çok daha kolaylık, hızlı iyileşme süreci ve mutlulukla ulaşabilirsiniz.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ile ilgili bir diğer yazımı okumak için tıklayınız…

Contact us

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.